Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Neden Su Damlatır

Kombilerin su akıtma problemleri genel olarak belirli birkaç sebepten dolayı ortaya çıkar. Doğal olarak Baymak kombilerin su akıtması da aynı sebeplerden biridir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda ilk olarak suyun nereden geldiğine bakmanız gerekir. Eğer su kombiden geliyorsa teknik servisten yardım alınmalı, borulardan geliyor ise tesisatçı çağırarak borulara baktırmalıdır. Ama kesinlikle ve kesinlikle kombinin içini açarak suyun nereden geldiği kontrol edilmemelidir.

Baymak Kombi Neden Su Damlatır

Eğer su kombiden geliyorsa, kombinin su yükleme vanası kontrol edilmeli. Vana açık kaldıysa kombi sürekli su alıyor olabilir. Sürekli su alan kombilerin de su akıtması gayet normaldir. Vanayı kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bazı durumlarda vana tam kapatılmamış olabiliyor. Vanayı tam kapatarak su gelmesinin önüne geçebilirsiniz.

Vanayı da kontrol ettikten sonra kombinin su basıncı kontrol edilmeli eğer basınç yüksekse bu da kombinin su akıtmasına neden olabilir. Kombilerde olması gereken basınç 1 ile 2 arasındadır. Eğer fazla basınç var ise su boşaltma vanasından suyun bir kısmını boşaltabilirsiniz.

Eğer tüm bu kontrolleri yapmanıza rağmen hala su akıtıyor ise, o zaman kombide bir problem olduğu kanısına varılabilir. Doldurma musluğunun kırılması ya da bozulması, genleşme tankının gazının azalmış olması, emniyet ventilinde sorun olması, pompa arızası ya da eşanjör arızası olabilir. Bu durumlarda müdahale etmeden servisi arayarak profesyonel bir yardım almak gerekir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR