Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Petek Temizliği

Petek temizliği ortamın ısıtılmasında kilit bir rol oynar ve petek temizliğinin kombi markası ile çok da alakası yoktur. Baymak kombilerde de, diğer marka kombilerde de petek temizliği işlemi aynı şekilde yapılır. Peki petek temizliği neden önemlidir?

Baymak Kombi Petek Temizliği

Ortamın ısınmasını sağlayan peteklerin çalışma prensibi içerisinden geçen sıcak su ile doğru orantılıdır. Doğal olarak peteklerde ki sıcak suyun dolaşımını engelleyen etmenler sıcaklığı da etkiler. Peteklerin ya da boruların paslardan ya da kirlerden dolayı tıkanması sıcaklığı etkileyeceğinden bu size maliyet olarak daha büyük bir külfete ve daha az ısınmaya neden olacak.

Petek temizliği kombi bakımı ile beraber yılda iki defa düzenli olarak yapılmalı. Özellikle kış aylarına girmeden hemen önce mutlaka yapılması gerekir. Petek temizliği oldukça zor bir işlem olduğu için kullanıcıların kendi başına yapmaları önerilmez.

Petek temizliği yapmadan önce tesisatın içinde ki suyu tamamen boşaltmanız gerekir. Bunun için banyoda ki tahliye musluklarını açarak suyun boşalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer tahliye musluklarınız yok ise radyatörde ki muslukları açarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Suyu tamamen boşalttıktan sonra radyatörleri duvardan sökerek yıkamanın yapılacağı yere götürmeniz gerekir. Daha sonra bir ucundan tazyikli su vererek diğer tarafından çıkmasını inceleyin. Su ilk başta kirli akacaktır, temiz su akana kadar bu işleme devam edin. Daha sonra bu işlemi diğer tüm petekler için yapmanız gerekecek.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR