Baymak Kombi Ateşlemiyor

Baymak kombi ateşlemiyor sorunu Baymak marka kullanıcılarının sıkça karşılaştığı hatalardan birisidir Kombi ateşleme yapmadığı taktirde kullanıcı kombisinden hiçbir şekilde verim alamaz. Öncelikle kombinin yaz ve kış modu bulunmaktadır. Hangi modda ateşleme yapmadığı önemlidir. Eğer iki modda da ateşleme yapmıyorsa;

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz varsa:

  • Kombiyi kullandığınız dairede doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) Eğer çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçin.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:

  • Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının açık olduğuna emin olun.
  • Vanalar açıksa kombinizi resetleyin.

Eğer kalorifer modunda ateşleme yapmıyorsa;

  • Pompa çalışmıyor olabilir.
  • Fan motoru çalışmıyor olabilir.
  • Ana kart arızalı olabilir.

Eğer sıcak su modunda ateşleme yapmıyorsa sıcak su sensörü arızalanmıştır.

Her durumda da mutlaka Baymak teknik servisinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak kombi ateşlemiyor, ne yapabilirim?

Baymak kombiniz ateşlemiyorsa, öncelikle kombinin elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra kombiye doğalgazın gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer her ikisi de sorun değilse, kombinin ateşleme elektrodu veya ateşleme bujisi kirlenmiş veya arızalı olabilir. Bu durumda, bir teknik servis çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombi neden ateşlemiyor?

Baymak kombiniz ateşlemiyorsa, birkaç nedeni olabilir. Bunlardan en yaygın olanı, kombinin ateşleme elektrodu veya ateşleme bujisi kirlenmiş veya arızalı olmasıdır. Ayrıca, kombinin gaz valfi veya gaz basıncı da sorun olabilir. Kombinin elektrik bağlantılarını veya kontrol kartını etkileyen bir sorun da olabilir. Bu nedenle, bir teknik servis çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombi ateşleme elektrodu nasıl temizlenir?

Baymak kombinizin ateşleme elektrodu, kombinin kullanım kılavuzunda belirtilen yöntemle temizlenebilir. Genellikle, elektrodun üzerinde biriken karbonlaşmış tortu ve kalıntıları temizlemek için bir fırça veya hava püskürtücü kullanılabilir. Ancak, kombinin parçalarını temizlemeden önce, cihazın gaz valfi ve elektrik bağlantılarının kapatıldığından emin olun.

Baymak kombi ateşleme bujisi nasıl değiştirilir?

Baymak kombinizin ateşleme bujisi, kombinin kullanım kılavuzunda belirtilen yöntemle değiştirilebilir. Öncelikle, cihazın gaz valfi ve elektrik bağlantılarının kapatıldığından emin olun. Daha sonra, ateşleme bujisini çıkarmak için bir uygun anahtar kullanın. Yeni bujiyi takmadan önce, cihazın parçalarının temiz olduğundan ve doğru yerde takıldığından emin olun.

Baymak kombi ateşleme sorunu nasıl çözülür?

Baymak kombinizin ateşleme sorununu çözmek için, öncelikle kombinin gaz valfinin açık olduğundan emin olun. Ayrıca, cihazın elektrik bağlantılarını ve kontrol kartını da kontrol edin. Eğer her şey normal görünüyorsa, kombinin ateşleme elektrodu veya ateşleme bujisi kirlenmiş veya arızalı olabilir. Bu durumda, bir teknik servis çağırmak en mantıklı çözüm olacaktır.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com