Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Basınç Ayarı

Kombinin hata vermeden düzgün bir şekilde çalışması için kombinin belli bir miktarda su basıncına sahip olması gerekir. Eğer basınç değeri 1.5 barın altında ise Baymak marka kombi F7 adlı hata kodunu verir. Bu durumda da kombiden hiçbir şekilde verim alınmaz.

Bu noktada kullanıcılar Baymak Kombi Basınç Ayarı kontrolünü belirli periyotlarda yapmaları gerekir. Kontrol sırasında basınç değerinin düşük olduğu gözlemlendiğinde; Kombi 1.5 bara gelene kadar su basılır. Su doldurma musluğu kombilerin alt kısmında bulunur ve Baymak kombilerde ekseriyetle mavi renkte olmaktadır. Sola çevrildiği taktirde sus sesi gelir ve bu suyun doldurulduğu anlamına gelir.

Aynı şekilde kombinin basınç değeri 2.5 barın üzerinde ise kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmı (hava alma müşürü) açılır oradan su alarak basıncı ideal konuma ayarlanabilir. Ayrıca eğer Baymak Kombi Basınç Ayarı kendiliğinden çok sık bir şekilde düşüyor, sürekli su basmak zorunda kalınıyor ya da basınç kendiliğinden çok sık bir şekilde yükseliyor ve sürekli fazla su alınmak zorunda kalınıyorsa mutlaka Baymak teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR