Baymak Kombi Su Kaçırıyor

Kombilerin su kaçırması sadece Baymak markasına özel bir şey değildir. Marka farklı olsa da kombilerin genel çalışma prensibi aynıdır. Bu nedenle kombi su kaçırmış olduğu zaman aynı adımlar izlenir ve aynı çözüm yolu sunulur.

Baymak kombiniz su kaçırdığı zaman ilk yapmanız gereken şey suyun nereden geldiğini tespit etmektir. Çünkü su kaçırma problemini çözecek olan kişilerin alanı buna göre belli olacaktır. Yani, eğer su kombinin içerisinden geliyorsa teknik servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz, fakat su borulardan geliyorsa o zaman aramanız gereken yer bir tesisatçıdır. Her iki durumda da sizin müdahale etmemeniz gerekir.

Eğer su borulardan değil de kombiden geliyorsa servisi aramadan önce yapmanız gereken birkaç basit kontrol bulunur.

  • İlk olarak kombinin su alma vanasını kontrol etmeniz faydalı olur. Eğer su alma vanası açık kaldıysa kombinin su kaçırması normaldir. Bu vanayı kapatarak su kaçırmasını engelleyebilirsiniz.
  • Kombinizin bar basıncını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Kombilerde olması gereken bar basıncı 1 ile 2 arasında olmalıdır. Eğer basınç bu değerler arasında değilse bu değerlere gelene kadar suyu boşaltmanız gerekir.
  • Su alma vanası kapalı ve bar basıncı normal olmasına rağmen kombi su akıtmaya devam ediyorsa kombiye reset atarak yeniden kurulum yapmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bu adımlar kombinizde ki su kaçırma sorununu çözmediyse muhtemelen donanımsal bir arıza vardır. Buna müdahale etmeden teknik servisi aramanız yerinde olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak kombim su kaçırıyor, ne yapabilirim?

Baymak kombiniz su kaçırıyorsa, öncelikle su kaçağının nedenini belirlemek için kombinizin üst kapağını açın ve su kaçağının kaynağını kontrol edin. Su kaçağına neden olan sorunları belirledikten sonra, Baymak kombi servisleri ile iletişime geçerek sorunu çözmeleri için yardım alabilirsiniz.

Baymak kombim neden su kaçırıyor?

Baymak kombi su kaçağına neden olan birkaç faktör vardır. Bunlar arasında yüksek su basıncı, aşınmış veya hasarlı parçalar, sızdıran vanalar ve contalar yer alabilir. Su kaçağının nedenini belirlemek için kombi servisleri ile iletişime geçmeniz önerilir.

Baymak kombi su kaçağı sorunu nasıl çözülür?

Baymak kombi su kaçağı sorunu, su kaçağına neden olan soruna bağlı olarak çözülebilir. Örneğin, sızdıran vanalar ve contalar değiştirilebilir veya aşınmış parçalar yenisiyle değiştirilebilir. Su basıncı yüksekse, basıncı ayarlamak için bir uzman çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombi su kaçağı sorunu ciddi mi?

Baymak kombi su kaçağı sorunu, ciddi bir sorun olabilir. Bu nedenle, sorunun nedenini belirlemek için mümkün olan en kısa sürede bir uzman çağırmak önerilir. Su kaçağına neden olan sorun, zamanla büyüyebilir ve daha fazla hasara neden olabilir.

Baymak kombi su kaçağı sorunu nasıl önlenir?

Baymak kombi su kaçağı sorununu önlemenin en iyi yolu, kombinizin düzenli bakımını yapmaktır. Kombinizin düzenli olarak kontrol edilmesi, sorunların erken tespit edilmesine ve daha ciddi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, su basıncını düzenli olarak kontrol etmek ve gerektiğinde ayarlamak önemlidir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com