Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Su Kaçırıyor

Kombilerin su kaçırması sadece Baymak markasına özel bir şey değildir. Marka farklı olsa da kombilerin genel çalışma prensibi aynıdır. Bu nedenle kombi su kaçırmış olduğu zaman aynı adımlar izlenir ve aynı çözüm yolu sunulur.

Baymak Kombi Su Kaçırıyor

Baymak kombiniz su kaçırdığı zaman ilk yapmanız gereken şey suyun nereden geldiğini tespit etmektir. Çünkü su kaçırma problemini çözecek olan kişilerin alanı buna göre belli olacaktır. Yani, eğer su kombinin içerisinden geliyorsa teknik servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz, fakat su borulardan geliyorsa o zaman aramanız gereken yer bir tesisatçıdır. Her iki durumda da sizin müdahale etmemeniz gerekir.

Eğer su borulardan değil de kombiden geliyorsa servisi aramadan önce yapmanız gereken birkaç basit kontrol bulunur.

  • İlk olarak kombinin su alma vanasını kontrol etmeniz faydalı olur. Eğer su alma vanası açık kaldıysa kombinin su kaçırması normaldir. Bu vanayı kapatarak su kaçırmasını engelleyebilirsiniz.
  • Kombinizin bar basıncını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Kombilerde olması gereken bar basıncı 1 ile 2 arasında olmalıdır. Eğer basınç bu değerler arasında değilse bu değerlere gelene kadar suyu boşaltmanız gerekir.
  • Su alma vanası kapalı ve bar basıncı normal olmasına rağmen kombi su akıtmaya devam ediyorsa kombiye reset atarak yeniden kurulum yapmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bu adımlar kombinizde ki su kaçırma sorununu çözmediyse muhtemelen donanımsal bir arıza vardır. Buna müdahale etmeden teknik servisi aramanız yerinde olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR