Baymak Kombi Reset

Kombiler bazı durumlarda arıza olmamasına rağmen ya da arıza giderilmiş olmasına rağmen arıza kodu vermeye devam eder. Bu gibi durumlarda kombiyi resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer 1 kere resetledikten sonra düzelmedi ise bu resetleme işlemini üç kere yapabilirsiniz. Baymak kombilerde resetleme işlemi oldukça kolay olsa da her modele göre resetleme adımları farklılık gösterir.

  • Baymak Baxi Luna 3 modellerinde resetleme işlemi tek tuş ile yapılabilir. Kombinin ön paneline bakmış olduğunuz zaman 6 adet yan yana düğme göreceksiniz. Bu düğmeler arasında üzerinde R yazan bir düğme bulunur. Bu tuşa bir kere basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Baymak Baxi Luna 240 Fi modellerinde resetleme işlemi biraz daha farklıdır. Ön panelde birbirinden bağımsız 3 adet çevirerek kullanabileceğiniz düğme türü bulunur. En solda ki düğmeyi R yazan konuma getirmiş olduğunuzda resetleme işlemi yapılacaktır.
  • Baymak Baxi Eco 240 Fi modellerinde de aynı şekilde en solda ki anahtarı R konumuna getirerek resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Baymak Dolcevita modellerinde ise ön panelde bir adet küçük ekran, etrafında da 7 adet tuş bulunur. Ekranın sağında, üzerinde R yazan tuşa bir kee basmanız resetleme işlemi için yeterlidir.
  • Baymak Duo Tec modellerinde ise geniş ekranın altında yer alan tuşlarda üzerinde “reset” yazan düğmeye bir kere basmanız yeterli olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi reset nasıl yapılır?

Baymak Kombi reset işlemi, kombinin elektrik kesintisi, gaz basıncı düşmesi veya arıza nedeniyle çalışmaması durumunda gerçekleştirilir. Reset yapmak için öncelikle kombinin ön panelinde bulunan reset düğmesine basmanız gerekmektedir. Daha sonra, kombinin yeniden çalışması için gaz vanasını açmanız ve cihazı tekrar çalıştırmanız gerekir. Bu işlemi yaparken, kullanım kılavuzunda yer alan talimatlara mutlaka uymanız önemlidir.

Baymak Kombi reset düğmesi nerede bulunur?

Baymak Kombi reset düğmesi, kombinin ön panelinde bulunur. Kombi marka ve modeline göre reset düğmesinin konumu farklılık gösterebilir. Reset düğmesinin konumu ile ilgili bilgiyi, kullanım kılavuzunda veya servis teknisyeninden öğrenebilirsiniz.

Baymak Kombi reset sonrası hata kodu alıyorum, ne yapmalıyım?

Baymak Kombi reset sonrası hata kodu almanız durumunda, kombinin arızalı olduğunu gösterir. Bu durumda, kombiyi kullanmadan önce servis teknisyeni tarafından kontrol ettirilmesi gerekir. Servis teknisyeni, hata kodunu ve arıza nedenini tespit ederek kombinin tamirini gerçekleştirir.

Baymak Kombi reset sonrası kombi hala çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Baymak Kombi reset sonrası kombinin hala çalışmaması durumunda, kombide başka bir arıza olabilir. Bu durumda, kombiyi kullanmadan önce mutlaka servis teknisyeni tarafından kontrol ettirilmelidir. Servis teknisyeni, kombideki arızayı tespit ederek tamirini gerçekleştirir.

Baymak Kombi reset sırasında gaz vanasını açmazsam ne olur?

Baymak Kombi reset sırasında gaz vanasını açmazsanız, kombi yeniden çalışmayacaktır. Gaz vanasının açılması, kombinin yeniden çalışması için gereklidir. Ancak, gaz vanasını açmadan önce kombinin reset düğmesine basılması gerekir. Aksi takdirde, kombi çalışmayacaktır ve arızalı olarak algılanacaktır.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com