Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Reset

Kombiler bazı durumlarda arıza olmamasına rağmen ya da arıza giderilmiş olmasına rağmen arıza kodu vermeye devam eder. Bu gibi durumlarda kombiyi resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer 1 kere resetledikten sonra düzelmedi ise bu resetleme işlemini üç kere yapabilirsiniz. Baymak kombilerde resetleme işlemi oldukça kolay olsa da her modele göre resetleme adımları farklılık gösterir.

Baymak Kombi Reset

  • Baymak Baxi Luna 3 modellerinde resetleme işlemi tek tuş ile yapılabilir. Kombinin ön paneline bakmış olduğunuz zaman 6 adet yan yana düğme göreceksiniz. Bu düğmeler arasında üzerinde R yazan bir düğme bulunur. Bu tuşa bir kere basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Baymak Baxi Luna 240 Fi modellerinde resetleme işlemi biraz daha farklıdır. Ön panelde birbirinden bağımsız 3 adet çevirerek kullanabileceğiniz düğme türü bulunur. En solda ki düğmeyi R yazan konuma getirmiş olduğunuzda resetleme işlemi yapılacaktır.
  • Baymak Baxi Eco 240 Fi modellerinde de aynı şekilde en solda ki anahtarı R konumuna getirerek resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Baymak Dolcevita modellerinde ise ön panelde bir adet küçük ekran, etrafında da 7 adet tuş bulunur. Ekranın sağında, üzerinde R yazan tuşa bir kee basmanız resetleme işlemi için yeterlidir.
  • Baymak Duo Tec modellerinde ise geniş ekranın altında yer alan tuşlarda üzerinde “reset” yazan düğmeye bir kere basmanız yeterli olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR