Baymak Kombi Gaz Kesiyor

Baymak kombiler güvenlik önlemi açısından oldukça sıkı bir kombi markası olduğu için herhangi bir sorun ya da sorun olarak algılanabilecek bir durum söz konusu olduğunda gazı kesebilir. Bu oldukça normaldir. Fakat durduk yere, herhangi bir problem olmadan, sürekli olarak gazı kesiyorsa o zaman kombide bir arıza durumu olabilir.

Baymak Kombi Gaz Kesiyor

Kombilerin genelde ateşleme yapamaması ya da yapmasına rağmen 5 saniye sonra sönmesi durumu birçok kullanıcının yaşamış olduğu bir durumdur. Buna sebep olabilecek birkaç tane arıza çeşidi olabilir. Akla ilk gelen arıza çeşidi ise ateşleme ile ilgili olmasıdır. Eğer ateşleme yapmasına rağmen yanmıyor ise o zaman sorun iyonizasyon elektrodunun alev görmemesinden kaynaklanıyor olabilir.

Eğer İyonizasyon elektrodu oksitlendiyse, aşırı kirlendiyse ya da paslandıysa bu da ateşleme yapmamasına ya da ateşleme yapmasına rağmen alev görmemesine neden olabilir.

Kombilerde gaz valfi adı verilen ve amacı gazın akışını kontrol eden parçanın bozulması da kombinin gazı kesmesine neden olabilir. Eğer gaz valfinde bir sıkıntı var ise bu onarılmalı ya da değiştirilmelidir.

Kombilerde gaz kesme sorununu yaratan en büyük nedenlerden biri de ana kartın bozulmasıdır. Ana kart her komutu gönderen, kombinin beyni görevini gören bir parçadır. Doğal olarak ana kart bozulduğunda ateşleme ya da gaz kesme komutları yanlış zamanda iletiliyor olabilir. Bu durumda kartın değişmesi gerekir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com