Baymak Kombi F3 Hatası

Baymak Kombi F3 Hatası

Baymak kombiler kullanıcıların ve kombinin güvenliği için kombinin çalışma prensibine birçok güvenlik önlemi eklemiştir. Bu güvenlik önlemleri de kullanıcılara belirli hata kodları ile iletilir. Bu nedenle her hata kodu aldığınızda kombinizin bozulduğunu düşünmenize gerek yoktur. F3 arıza kodu da bu kodlardan biridir. Baymak kombiniz F3 hatası verdiyse aşırı ısınmadan kaynaklı olarak kombi çalışmayı durdurmuş olabilir.

Eğer Baymak kombide F3 arızası alıyorsanız, bu aşırı ısınma durumunu yaşadığınızı gösterir. Eğer kış modunda çalıştırıyorsanız peteklerin vanalarının açık olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer kombi petekleri ısıtmak için ayarlanmışsa ve petek vanaları kapalı ise bu kombinin aşırı ısınmasına neden olabilir. Ayrıca kış modunda çalıştırdığınızda ev içerisinde en az 3 peteğin de açık olduğundan emin olmak gerekir. Yoksa kombinin aşırı ısınması oldukça normaldir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

Eğer petekler açık olmasına rağmen F3 hatası veriyor ise ısınmaya neden olacak başka bir etken olabilir. Bu durumda kombinin filtresini kontrol ederek tıkanıp tıkanmadığına bakmak gerekir. Filtrenin ya da bacanın tıkanması kombinin aşırı ısınmasına neden olabilir.

Eğer bacada da herhangi bir tıkanma yok ise güvenlik termostatının bozulması durumu söz konusu olabilir. Güvenlik termostatı aşırı ısınma durumunda kombiyi durduran bir güvenlik önlemidir. Eğer bu termostat bozulduysa kendiliğinden atıyor olabilir. Bu durumda servisi çağırarak termostatı onarmasını ya da bu mümkün değilse değiştirmesini isteyebilirsiniz.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com