Baymak Arıza Çözümleri

Baymak Kombi Arıza Kodları E03

Baymak kombiler kullanıcılarına kombinin durumu, herhangi bir konuda uyarı da arızalanması durumunda bilgilendirme amacı ile belirli hata kodları verir. Bu hata kodları kombide tam olarak ne sorun olduğunu belirten ve işlevselliği oldukça arttıran detaylardır. Fakat kombinin dilinden anlamak için bu hata kodlarının ne anlama geldiğini bilmek gerekir.

Baymak Kombi Arıza Kodları E03

Baymak kombilerde E03 arıza kodları genellikle fan ile ilgili sorunlarda ortaya çıkan hata kodudur. Eğer bu hata kodunu alıyorsanız yan fan arızası olabilir, ya da fan ile beraber çalışan diğer parçalardan kaynaklanan bir hata olabilir.

  • Fan motorunda meydana gelen bir arıza fanın çalışmasına neden olduğunda ya da fanın yeterince temiz olmamasından kaynaklı olarak performansın düşmesi gibi durumlarda kombi E03 hatası verir.
  • Fan ile entegre hareket eden bir parça prosestattır. Prosestatta meydana gelen bir arıza, fanın çalışmasına engel olabilir ya da çalışmasına rağmen ana karta bilgiyi yanlış gönderebilir.
  • Ana kartta meydana gelen bir arıza yanlış sinya veriyor, ya da almış olduğu sinyali yanlış yorumluyor olabilir. Bu da oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.
  • Fanın propları tıkanmış ya da aşırı sıcaktan dolayı ermiş olması da kombinin E03 hatası vermesine neden olabilir.

Baymak kombi de E03 arıza kodu alıyorsanız ilk olarak kombiye reset atıp, durumun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer düzelmiyorsa servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR