Baymak Kombi Neden Gürültülü Çalışıyor?

Kombi gürültüsünün en yaygın nedenlerinden biri, kombi fan motorunun bozulması ve rulman takımının dağılarak ses yapmasıdır. Fan motoru, yanan gazı dışarıya atmak için dönmeye başladığında bir tür balans yapar. Bu durum, gürültülü vibrasyon seslerine ve kombinin kapaklarındaki titreme seslerine neden olabilir.

Fan Motoru Gürültüsü

Ses TipiMuhtemel NedenÇözüm Önerisi
Vibrasyon ve Titreme SesleriBozulan fan motoru ve dağılan rulman takımı.Uzman bir teknisyen tarafından fan motoru ve rulman takımının kontrol edilmesi ve gerekirse değiştirilmesi.

Petek ve Sıcak Su Musluğu Açıkken Gürültü

Kombi gürültüsü, genellikle petekler açıldığında veya sıcak su musluğu açıldığında normaldir. Ancak, sürekli olarak gürültü yapıyorsa bu durum bir sorunun belirtisi olabilir.

Gürültü Sorunu ve Çözüm

DurumMuhtemel SorunÇözüm Önerisi
Petek veya Musluk Açıkken Sürekli GürültüSistemde dolaşan suyun hızından kaynaklanabilir.Sistemdeki su basıncını kontrol edin ve gerekiyorsa ayarlamalar yapın. Sık sık gürültü yapılıyorsa, uzman bir Baymak servisten yardım alın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

1. Kombim sürekli gürültü yapıyor, ne yapmalıyım?

Eğer kombiniz sürekli gürültü yapıyorsa, öncelikle fan motorunu ve rulman takımını kontrol ettirmelisiniz. Sorun devam ederse, uzman bir teknisyen yardımı almalısınız.

2. Petekleri veya sıcak su musluğunu açtığımda gürültü normal mi?

Evet, petekler açıldığında veya sıcak su musluğu açıldığında kısa süreli gürültüler normaldir. Ancak, sürekli bir gürültü durumu söz konusu ise, sistemde bir sorun olabilir. Su basıncını kontrol etmek önemlidir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo-servis.com Altusservis.net Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com ECA Servis İstanbul 4445545.com